fbpx
porselen kaplamaların

Porselen Kaplamaların 5 Avantajı

Porselen kaplamaların yardımı ile dişlerinizdeki çatlaklar ve renk bozukluklarından kurtulup mükemmel gülümsemenizi geri kazanabilirsiniz. Eğer gülüşünüz hakkında bilinçlendiyseniz alanında uzman bir diş hekimine danışmanın zamanı gelmiş olabilir. Gülüşünüz için porselen diş kaplamalarını önermemizin yaygın nedenlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Dental Kaplamalar Çatlak ve Renk Değişikliğini Saklar

Porselen kaplamaların, gülümsediğinizde veya konuştuğunuzda görülebilen küçük kozmetik sorunları düzeltebileceği bir gerçektir. Bir diş hekimliği konsültasyonu sırasında hekiminize, kaplamaların sizin için uygun tedavi yöntemi olup olmadığı ile ilgili danışabilirsiniz. Örneğin, diş hekiminiz ön dişleriniz arasındaki hafif boşlukları kapatmak için dişlere kaplama önerebilir. Bir diş kırılgan ise, diş hekiminiz dişi doğal gücüne ve görünümüne geri döndürmek için bir diş kronu önerebilir. Her iki durumda da diş hekiminiz gülüşünüz için doğru çözümü bulabilecektir.

2. Dental Kaplamalar Diş Minesine Hafif Zarar Verir

Diş minesine verilen hasarın geri dönüşü yoktur ama porselen diş kaplamaları ile dişteki çok ince katman mineye zarar verilir. Kaplama işlemi müdahale derinliği olmayan bir işlem olduğu için lokal anesteziye bile ihtiyacınız olmayabilir. Porselen kaplamalar sadece dişlerinizin cephelerine bağlanırken, diş kronları ve diş köprüleri bir dişin veya birden fazla dişin üzerine oturmalıdır. Bu, diş hekiminizin bir taç için bir kaplamadan daha fazla mine çıkarması gerektiği anlamına gelir.

3. Dental Kaplamalar Diş Renklenmesini Önler

İyi ağız hijyeni uygulayarak ve yediğiniz yiyeceklerin farkında olarak, kaplamalarınızın gelecek yıllar boyunca sürmesine yardımcı olabilirsiniz.

Diş kaplamaları, yediğiniz yiyecek ve içeceklerle en çok teması gören şey olacaktır. Bu doğal dişlerinizi korumada yardımcıdır, ancak yine de kaplamalarınıza dikkatli davranmalısınız. Kaplamalı dişlerinize iyi bakarsanız, yaklaşık 10 yıl dayanabilirler.

4. Dental Kaplamalar Gülümsemenize Güveni Artırır

Kaplama işlemi için diş hekiminizin kliniğine iki ziyaretiniz olacaktır. İlk ziyaretiniz sırasında diş hekiminiz dişlerin cephelerinden gerektiği kadar mineyi kaldıracaktır, böylece kaplamalar için yer olacaktır. Mine çıkarılmazsa, porselen kaplamalar dişlerinizin büyük ve hantal görünmesine neden olur.

Bu ilk ziyaret sırasında diş hekiminiz, laboratuvara göndermek için dişinizin ölçülerini alacaktır. Bu ölçüler, oral yapınıza özgü bir çift kaplama oluşturmak için kullanılacaktır. Bu arada dişlerinizi korumak için diş hekiminiz geçici kaplamalar yerleştirecektir.

Kliniğe ikinci ziyaretinizde kaplamalarınız hazır olacaktır. Daha sonra diş hekiminiz diş restorasyonunun doğal minenizin rengine uygunluğuna karar verecektir. Kaplamaların uyumunu hafifçe ayarlanabilir, böylece doğal bir görüntü ve his elde edilir.

Sürecin sonunda, yeni ve güzel bir gülüşünüz olacak!

5. Porselen Kaplamaların Bakımı Kolaydır

Kaplamalar leke tutmaz olsa da, ağız sağlığınızı korumak için günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız ve günde bir kez diş ipi kullanmanız gerekecektir.

Diş hekiminizle düzenli diş muayeneleri planlayınız. Bu kolay bakım, kaplamaları inci gibi beyaz tutmanıza yardımcı olacak, böylece güzel ve sağlıklı bir gülümsemenin tadını çıkarabilirsiniz.

Diş kaplamaları gözenekli olmadığından, kalıcı lekelere ve boşluklara doğal diş minesinden daha iyi dayanabilirler. Başka bir deyişle, kaplamaları korumak için çok az çaba gerekir!

Beslenme biçimimiz diş sağlığımızı nasıl etkiliyor adlı makalemize de göz atın!

0 0 votes
Article Rating

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x