fbpx
dental implantları

Dental İmplantların Protezlere Göre Faydaları

Uzun yıllar boyunca protezler eksik veya sağlıksız dişlerin yerine geçmiştir. Bununla birlikte, diş hekimliği sürekli gelişmektedir ve hastaların mümkün olan en iyi genel ağız sağlığına ulaşmalarına yardımcı olacak yenilikler bulunmaktadır. Dental implantları, teknolojinin sizin gibi hastaların optimal ağız sağlığına dönmesine yardımcı olmasının bir yoludur. Genel olarak, dental implantları protezlere göre daha iyi, daha kalıcı bir diş değiştirme seçeneğidir ve çok daha iyi sonuçlar verir. Dental implantların gülümsemenizi geri kazanmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Dental İmplant Nedir?

Dental implantları, eksik veya başarısız dişlerin yerini almak için bir periodontist veya ağız cerrahı tarafından çene kemiğinize yerleştirilen küçük titanyum “kök formlu” vidalardır. İyileştikten sonra, genel diş hekiminiz veya protez uzmanınız implantlarınızı eski haline getirecek ve taçları üstüne yerleştirecektir.

Dental implantlar doğal görünümlü ve doğal hissi veren bir taç veya köprüyü desteklemek için kalıcı sağlam bir temel sağlar. Ek olarak, çıkarılabilir kısmi protezlere veya tam protezlere kıyasla önemli ölçüde daha fazla tutma, stabilite ve destek vermek için kullanılabilirler.

Diş İmplantları Eksik Dişleri Geri Getirmenin En İyi Yolu

Günümüzde dünyadaki en saygın dişhekimliği örgütlerinin fikir birliği ile diş implantları, eksik dişlerin yerini doldurmada en ideal ve en öngörülebilir yol olarak kabul edilmektedir.

Diş İmplantı

Bunun nedeni ise:

Dental implant restorasyonları en çok his, görünüm ve işlev bakımından doğal dişlere benzer. İmplantlar cerrahi olarak çene kemiğinize yerleştirildiğinden, kemik ile bağlanır ve gerçek dişler gibi davranırlar.

Dental implantlar uzun vadede% 90’ın üzerinde başarılıdır. Şimdi on binlerce implant hastasını kapsayan retrospektif çalışmalar bu etkileyici öngörülebilirliği desteklemektedir.

Dental implantlar çene kemiğini korur ve kemiğin zamanla emilmesini (kaybolmasını) önler. Dental implant tedavisi, bunu gerçekleştiren tek diş değiştirme stratejisidir. Dental implant tedavisi, geleneksel diş kaynaklı köprü tedavisinin aksine, her zaman komşu dişleri korur. Bir diş köprüsü maalesef köprüye destek sağlamak için bitişik dişlerin büyük ölçüde kesilmesiyle gerçekleştrilir. Bitişik dişler üzerindeki bu etki her zaman gelecekteki olası kök kanal tedavisi ve tekrarlayan diş çürümesi riskini artırır.

Dental implantların ömür boyu sürmesi beklenir. Dental implant tedavisi, daha fazla zaman ve finansman yatırımı gerektirebilir. Bununla birlikte, implantları olan hastalar, uzun vadeli yatırımın, eksik diş tedavisi için kullanılan diğer herhangi bir diş tedavisinden çok daha az maliyetli, çok daha doğal bir duygu ve daha önemli ve daha öngörülebilir olduğunu bulmaktadır.

Dental implantlar genellikle sağlıksız bir dişin çekildiği aynı zamanda yerleştirilebilir (diş eti hastalığından kırık, çürüme veya kemik desteği kaybından dolayı). Diğer zamanlarda, implant tedavisinde en iyi sonuçları almak için aşamalı tedavi veya en az iki prosedür gerekebilir.

Diş röntgenlerinde kullanılan x-ışınları zararlı mı adlı makalemize göz atın!

0 0 votes
Article Rating

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x