fbpx
implant yaptırmak

İmplant Yaptırmak için 3 Sebep

Eğer son zamanlarda dişlerinizden birini ya da daha fazlasını kaybettiyseniz, diş hekimlerimiz önerdiği şey implant yaptırmak. İmplant, titanyum bir vidanın diş hekimlerimiz tarafından çene kemiğinize yerleştirme işlemidir. İşlemden birkaç ay geçtikten sonra, implant çeneyle kaynaşır ve doğal diş kökünün yerini alır, böylelikle üzerine yerleştirilecek protezi taşıyacak hale gelir. Eğer şimdiye kadar diş kaybı konusunda kendinizi kötü hissettiyseniz, bugün kendiniz için diş hekimlerimizden randevu almanın tam zamanı.

Hastaların implant yaptırmayı seçmelerindeki en önemli 3 nedeni sizin için araştırdık, aşağıda bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve sorularınız için diş hekimlerimizi aramaktan çekinmeyin, sizden gelecek soruları dört gözle bekliyoruz.

Bir veya daha fazla diş kaybı yaşıyorsanız implant yaptırmak isteyebilirsiniz.

Diş hekimlerimiz bazen iyi bir ağız sağlığı için implant tedavisini önerir, aksi takdirde alt çenenizin bozulması ve yüzünüzün şeklini değiştirmesi ile sonuçlanır. İmplant yaptırmak için en iyi zaman ise diş çekimi işleminden hemen sonrasıdır.

Dişler, kökler yardımıyla bitişik bir yapıda dizilidirler. Bu bir dişinizi kaybettiğinizde, yanındaki dişlerin diş kaybı nedeniyle oluşan alana doğru eğilmesi, gevşemesi ve devamında düşmesi ihtimalini doğurur. Neyse ki diş implantlarımız yakındaki dişleri destekler ve böylece siz güvenle gülümsemeye devam edebilirsiniz.

İmplant tedavisinin sizi kurtardığı 5 şey:

-Çenede kemik kaybı

-Yüz hatlarında deforme

-Daha fazla diş kaybı

-Uyumsuz protez

-gülümsemeniz hakkında özgüvensiz hissetme

Dental İmplant

Takma diş takmak

Takma dişler dişetinin hemen üzerinde konumlanırlar ve çene kemiğinin bozulmasını engellemezler. İmplant yaptırmak ise çene kemiğinizin sağlıklı kalması için gereken baskıyı uygular ve eğer implant yaptırmazsanız sonunda çene kemiği dokusunu kaybedecek ve yüz hatlarınızda deforme yaşayacaksınız. Çene kemiği bozulduğunda, protezleri takmak zorlaşır ve ağrısız çiğneyemez hale gelirsiniz.

Protezlerin aksine, diş implantlarında asla kayma yaşanmaz, bu da diş kaybı öncesinde yaptığınız gibi yiyebilir, konuşabilir ve gülümseyebilirsiniz anlamına gelir. Takma dişlerin ağız dışındayken suya veya takma diş temizleyicisine batırılması gerekirken, implantlara doğal dişleriniz gibi bakabilirsiniz.

Köprü diş tedavisi düşünmek

Adından da anlaşılacağı gibi, diş köprüsü düşen dişin bıraktığı boşluğu doldurarak yan dişler için köprü görevi görür. Bir köprü sağlıklı ve bitişik diş yapısına kronlar tarafından tutturulmuş yapay bir dişten oluşur. Bu köprü dişi yerleştirmek için diş hekimlerimiz boşluğun her iki tarafındaki dişlerdeki sağlıklı diş minesini bozmak zorunda kalırlar ve diş minesi bozulduktan sonra geri döndürülemez bir hasar alır. Bu yüzden doğal diş minesini korumak için hekimlerimiz implantları köprülere tercih ederler.

Bir diş implantı köprü dişten daha sağlamdır çünkü çenenize sabitlenmiştir, bu sayede gülümsemenize, konuşmanıza ve güvenle yemek yemenize yardımcı olur. Ayrıca implantların uzun ömürlü olması bu sağlıklı gülümsemenin tadını gelecek yıllarda da çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Diş Hekimlerimiz, diş implantları da dahil olmak üzere diğer tüm diş tedavisi seçeneklerinizi keşfetmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Randevunuzu diş hekimlerimizden biriyle planlamak için bizi arayabilirsiniz.

Gençlerde ağız ve diş bakımı adlı makalemize de göz atın!

0 0 votes
Article Rating

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x