fbpx
yirmilik diş çekimi sonrası

Yirmilik Diş Çekimi Sonrası İçin Bilmeniz Gerekenler

Yirmilik Diş Çekimi Sonrası İçin Bilmeniz Gerekenler

Yirmilik dişlerinizin çekilmesi günümüz dünyasında resmen bir tören haline geldi. Siz veya genç çocuğunuz yirmilik dişlerinizi çektirmeye hazırlanıyorsanız, yirmilik diş çekimi sonrası süreci ile ilgili bir planlama yapmanızı öneriyoruz.

İyi bir çene cerrahı iyileşme sırasında beklenmesi ve dikkat edilmesi gereken şeylerin bir listesini verir, ancak yine de başlangıçta oluşan şişlik miktarını şaşırtıcı bulabilirsiniz. Yirmilik dişlerin çekilmesinin ameliyat olduğunu hatırlamak önemlidir, genellikle hastanın genel anestezi veya lokal anestezi altında olması gerekir. Yüz ve boyundaki şişme ve hassasiyet ve morarma gibi yaygındır. Diş hekimleri veya ağız çene-yüz cerrahı tarafından reçete edilen buz paketleri ve ağrı kesici ilaçlar yardımcı olacaktır, ancak herhangi bir sorunuz varsa veya yaşadığınız ile ilgili endişeleriniz varsa, cerrahınıza başvurun.

Gömük Yirmilik Diş Çekimi

Ameliyattan çıktıktan sonra, iyileşmeye başlayana kadar diyetinizi sıvı olmasa bile yumuşak gıdalarla sınırlamak önemlidir. Soğuk yiyecekler veya patates püresi gibi oda sıcaklığında olan yiyecekler iyi seçeneklerdir; sıcak yemekler tavsiye edilmez, çünkü soketteki kan pıhtısını parçalayabilir ve enfeksiyon veya kuru soketin oluşmasına neden olabilirler. Şimdi milkshake, puding ve jölelerin tadını çıkarma zamanı. Protein shake’leri de günlük beslenme gereksinimlerinizi minimum çabayla elde etmenize yardımcı olabilir. Ancak herhangi bir shake veya sıvı içiyorsanız, doğrudan bardaktan içtiğinizden emin olun, çünkü cerrahın onayını alana kadar pipetler ameliyat sonrası kullanılmamalıdır. Sigara içmek de yasaktır.

Enfeksiyondan kaçınmak için cerrahınızın tüm talimatlarını izlediğinizden, takip randevularınıza gittiğinizden ve doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi her yemekten sonra cerrahi alanları nazikçe temizlediğinizden emin olun.

Porselen kaplamaların 5 avantajı adlı makalemize de göz atın!

0 0 votes
Article Rating

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x