fbpx
diş estetiği

Gülüşünüz İnsanların Size Nasıl Baktığını Etkiliyor

Dişlerinizin görünüşünün önemli olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. İnsanlar genellikle bizi görünüşümüze göre yargılar. Diş estetiği de görünüşümüz için oldukça önemlidir. Son araştırmalar dişlerimizin ve gülümsememizin, insanların bizim hakkımızda ne düşündüğünü büyük ölçüde etkileyebileceğini göstermektedir. Neyse ki, uygun bakım ve günümüzün kozmetik tedavileri iyi bir ilk izlenim bırakmayı kolaylaştırabilir.

Araştırmalar Ne Söylüyor?

1000’den fazla kişinin katıldığı araştırmaya göre, düz dişler ve sağlıklı görünen bir gülümseme, ilk izlenim için çok önemli. Araştırma, güzel gülümsemelere sahip insanların diğerleri tarafından finansal olarak daha istikrarlı, profesyonel olarak başarılı, mutlu, sağlıklı ve zeki olarak görüldüğünü gösterdi. Ayrıca sosyal açıdan daha çekici olduklarının düşünüldüğünü kanıtladı. Katılımcıların yaklaşık yüzde 75’i, güzel bir gülümsemeye sahip bir kişiye daha fazla güveneceklerini söyledi. Tüm bu olumlu nitelikler sadece kişinin ağız bakımının iyi olmasından kaynaklıdır.

Ayrıca, katılımcıların yüzde 87’si hayatlarının geri kalanında güzel bir gülümsemeye sahip olmak için, sevdikleri bir şeyden bir yıl boyunca vazgeçecebileceklerini söyledi.

İster kişisel hayatta ister profesyonel hayatta olsun, hoş görünümlü bir gülümsemenin beklediğinizden çok daha fazla önemi vardır.

Estetik Diş Tedavileri Nelerdir?

Gülümsemeniz sizin hakkınızda çok şey söylediğinden, en iyi şekilde görünmesini sağlamak için elinizden geleni yapmak isteyebilirsiniz. Artık kozmetik diş hekimleri, beyazlatma, ve implantlar dahil olmak üzere gülümsemenizi önemli ölçüde güzelleştirebilecek çeşitli seçenekler sunuyor. İnsanlar gülüşlerinin yaşamları üzerindeki etkisini fark ettikçe bu tedaviler oldukça popüler hale geliyor. Pek çok uygun fiyatlı kozmetik diş estetiği tedavisiyle, artık çekici bir gülümseme ile yaşayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma

Beyazlatma, gülümsemenizi güzelleştirmenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir. Sadece lekeleri ve sararmaları temizleyerek yaparak daha genç ve daha iyi görünebilirsiniz. Dişlerinizi beyazlatmanın, hekiminizin önerdiği ev tipi beyazlatma kitleri ve hekim tedavisi gibi birçok yolu vardır. Ev tipi beyazlatma kitleri yaygın bir seçenektir, ancak doğru kullanılmadıklarında düzensiz lekelere ve diş hassasiyetine neden olabilirler. Bu ürünler daha ucuzdur, ancak daha az etkili bir beyazlatma sağlar. En iyi ve en parlak sonuçlar için, dişlerinizi bir diş hekimi tarafından profesyonel olarak beyazlatmalısınız.

Önemsemeniz gereken 5 ağız ve diş hastalığı makalemize de göz atın!

0 0 votes
Article Rating

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x